ماهی گوپی

از نظر اندازه این ماهی اندازه های مختلفی بین 6-4 سانتیمتر (اینچ 3/2 تا 6/1) دارد.ماهی گوپی را می توان با انواع غذاها تغذیه کرد.
ماهی گوپی از غذاهایی که تنوع زیادی دارند تغذیه می کند نظیر (غذاهای پودری، جلبک اسپرولینی، کاهو، اسفناج، غذاهای خشک فریز شده). آنها تقریباً همه چیز می خورند.
گوپی ها معده کوچکی دارند وبا یک بارتغذیه سیر می شوند.
طبق این رویه، وقتی نوزاد گوپی که بسیار ریز و کوچک است، لارو یا کرمی که به اندازه جثه خودش است را می خورد برای بیننده خیلی جالب است اگر چه آن لارو اغلب ممکن است بزرگ تر از بچه گوپی ها باشد.
آنها دوست دارند ماکارونی بخورند و بهترین غذادهی برای آنها 3 وعده در روز است. زمانی که ماده ها و نرها با هم باشند عمل لقاح را انجام می دهند. نرها هنگام مواجه شدن با ماده به وسیله بازکردن باله هایشان و پیچ دادن به بدنشان نمایش یک اظهار علاقه را انجام خواهند داد. گوپی ها زنده زا هستند.
نوزادها بعد از این که متولد شدند باید فوراً از والدینشان دور شوند در حقیقت نوزادگوپی در محلهای مناسب و خوبی پنهان می شود . نوزاد گوپی غذای لذیذی برای اغلب ماهیها می باشد. گوپی های ماده لاغردر حدود سه ماهگی بالغ می شوند و نرها زودتر بالغ می گردند.

گوپی
دوره دوباره بارور شدن برای ماده 4 هفته طول می کشد، آنها مولدهای خوبی هستند بنابراین اگر شما فقط در آکواریوم ماهی گوپی دارید، آنها می توانند بارها تکثیر یابند.
درجه حرارت متوسطی که ماهی گوپی احتیاج دارد 23 تا 24 درجه سانتیگراد یا 82 تا 84 درجه فارنهایت می باشد،اماآنها میتوانند در آبی بین درجه حرارت19-29درجه سانتیگراد و58تا69درجه فارنهایت و محل زندگی آنها باید آبی آرام برای زیستن داشته باشد. آنها ماهی های اجتماعی هستند، بهتر است که در آکواریوم بیش از 5 گوپی داشته باشیم. توصیه می شود که در مقابل هر 3 ماده یک ماهی نر داشته باشیم قابل ذکر است که گوپی ها، ماهیهای دیگر را در آکواریوم اذیت می کنند چون آنها اغلب بقیه ماهیهای اطرافشان را دائماً دنبال می کنند. اما آنها آسیبی به ماهیهای دیگر نمی رسانند فقط گاهی اوقات باله های بعضی ماهیها را گاز می گیرند و بعضی از ماهی های بزرگ می توانند گوپی ها را بخورند. پس باید از ماهیهایی که با گوپی ها در یک آکواریوم هستند محافظت نمائیم.در آکواریوم ها PH آب باید بین 7 الی30/8 و DH (سختی عمومی) آب بین 12 الی 18 باشد.
منبع :
HTTP://www.aqua-fish.net/show.php?h=guppy
مترجم : سید محمد کاظمی

/ 31 نظر / 556 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bahman

tahsakor az matalebetoon

پادینا

از راهنمای تون ممنونم [قلب]

علی

خیلی حرف های تکراری می زنید همه همین هارو میگن

[تایید]

[شکست]

محمد

ممنون

کیوان

ممنون از راهنمایی و وبلاگ خوبتون. براتون آرزوی موفقیت روز افزون میکنم

حسین

خیلی متشکرم

علی

سلام.دنبال چند عدد گوپی با کیفیت برای تکثیر می گردم.لطفا راهنمایی بفرمایید

مهدی

ممنون بسیار عالی بود استفاده کردم باتشکر