کف ناشی از ریختن آب به داخل آکواریوم:

معمولا این کف ناشی از ریختن  آب به صورت غیر اصولی به داخل آکواریوم است و هیچ خطری برای ماهیان شما ندارد . ریختن آب از بالا به روی شن ها عامل اصلی ایجاد این نوع کف است . اگرتمایل خاصی برای تشکیل نشدن این کف دارید یا باید آب را در پایین ترین حد ممکن به آکواریوم اضافه کنید و یا با کمک یک میله و یا بشقاب آب را به صورت شیبدار به آکواریوم بریزید.درصورتی هم که زیاد به این موضوع حساس نیستید صبر و حوصله به خرج دهید تا به تدریج این کف از بین برود.

کف ناشی از صابون و مواد شوینده:

اگر در سطح آب آکواریوم خود با کفی روبرو شدید که در زیر نور با رگه های رنگی دیده می شود . بهتر است ماهی های خود را به آب اضافه نکنید اگر هم این کار را قبلا انجاام داده هاید باید به سرعت آنها را از آب خارج سازید . چون کف ناشی از مواد شوینده حتی به میزان ناچیز به راحتی ماهیان شما را خواهد کشت.  راه چاره برای نجات شما از این وضعیت بیرون ریختن آب آکواریوم و شستن مجدد محتویات آکواریوم از جمله فیلتر ها ، شن و ماسه ، شیشه و ... برای از بین بردن آثار مواد شوینده است. .

کف ناشی از مواد پروتئینی:

این کف معمولا در آکواریوم های آب شور شایع است اما اگر مواد غذایی ماهی شما  سرشار از پروتئین باشد پسماندهای غذایی می تواند این حالت را نیز در آکواریوم آب شیرین شما ایجاد کند . کف ناشی از پروتئین  ناشی از حباب های کوچک هواست که در کنار هم به صورت پیوسته دیده می شود .حذف پسماند ها و گاهی اوقات خارج نمودن لاشه  ماهیان مرده که اولین عامل کف پروتئینی در آکواریوم ماهیان آب شیرین است  می تواند در رفع این مشکل کارساز گردد. تعویض قسمتی از آب و تمیز کردن فیلتر ها نیز می تواند در از بین بردن این کف شما را یاری دهد.

کف  تولید مثلی:

معمولا برخی از ماهی ها مانند گورامی و فایتر در زمان تولید مثل اقدام به ساخت لانه های حبابی می کنند . این حباب ها نه تنها مشکل ساز نیستند بلکه نشان دهنده شادابی و سلامت ماهی شما هستند. در صورت مشاهده لانه های حبابی بهتر است آنها را ازبین نبرید چون باعث استرس فراوان ماهی شما خواهد شد. لانه های حبابی معمولا در زیر سطوح شناور بر روی آب آکواریوم ساخته می شوند.

/ 4 نظر / 103 بازدید
بازدید کننده

این چه آهنگ مسخره ایه رو وبلاگ گذاشتی

م جلیلیان

سلام ممنون بحث کف روی اب اکواریوم را تا بحال ندیده بودم که تشکر میکنم . ولی اینگونه موارد دیگر ندارید که کاش می بود

رضا

سایت خیلی خوبی داري - یه فروشگاه اینترنتی دارم ، به فروشگاه منم سر بزن .

رضا

سایت خیلی خوبی داري - یه فروشگاه اینترنتی دارم ، به فروشگاه منم سر بزن . http://wikiproje.shopingfa.com